Przejdź do głównej zawartości

Stres a otyłość


Stres a otyłość

Stres i napięcie stały się nieodłącznymi elementami życia współczesnego człowieka. Wiadomo, że negatywne emocje pogarszają samopoczucie, a w dłuższej perspektywie są w stanie wpływać na stan naszego zdrowia. Nauce znany jest również fizjologiczny mechanizm, za pomocą którego strach czy złość przekłada się na powstawanie otyłości. W sytuacjach odbieranych przez mózg jako zagrożenie, przysadka stymuluje nadnercza do wydzielania adrenaliny i kortyzolu, zwanych także hormonami stresu.(...)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Polacy odżywiają się kiepsko

Polacy odżywiają się kiepsko (...) Z punktu widzenia dietetyki typowy polski obiad, czyli przysłowiowy schabowy z kapustą ziemniakami, nie jest najlepiej skomponowanym pod względem wartości odżywczych posiłkiem. Również popijana przez cały dzień, słodzona białym cukrem herbata nie zawsze w dłuższej perspektywie wychodzi nam na zdrowie. Polacy przejawiają również zamiłowanie do słodkich, gazowanych napojów. Za to nie lubią warzyw- około 80 % z nas spożywa je zaledwie raz w tygodniu.(...)

Implanty w 3 dni - implanty bikortykalne

Przełomem w implantologii stomatologicznej było zastosowanie tytanu jako materiału do wyrobu implantów. Tytan jest metalem wyjątkowo łatwo łączącym się z naturalnymi tkankami ludzkiego ciała, przez co prawdopodobieństwo odrzucenia wszczepu jest niezwykle niskie. Kolejny, nowy  rozdział implantologii dentystycznej otwierają implanty  bikortykalne, określane też jako implanty w 3 dni. Nazwa ta nie jest bezpodstawna - pacjenci mogą uzupełnić ubytek i cieszyć się w pełni funkcjonalnym implantem w bardzo krótkim czasie. Wystarczy 4-5 spotkań z wyspecjalizowanym chirurgiem szczękowo- twarzowym. Jakie inne właściwości posiadają implanty w 3 dni? O tym na stronie:  http://michaldrozdowski.pl/implanty-w-3-dni/

Co nas tuczy?

Co nas tuczy? (...) Drugim w kolejności czynnikiem, wymienianym przez respondentki, są nieregularne posiłki. W ich konsekwencji kobiety często wiele godzin się głodzą, by potem zjeść zbyt obfity obiad. Długie przerwy pomiędzy jednym a drugim posiłkiem, rezygnowanie ze śniadania skutkują nie tylko powstawaniem nadwagi, lecz także ospałości i przemęczenia. Problem pogłębiają jedzone późno i bardzo obfite kolacje, podjadanie między posiłkami chipsów, orzeszków, wypady w przerwie obiadowej na fast-foody, itp (...)